Fusion to przede wszystkim doskonała jednostka dla tych co pierwszy raz.

Jak zacząć? To bardzo proste- zastanów się w jaki sposób chcesz żeglować i odpowiedz na kilka pytań:

  • w ile osób chcesz żeglować?
  • czy jacht ma służyć do żeglugi dla dorosłych czy wyłącznie dla dzieci i młodzieży?
  • czy chcesz żeglować w pojedynkę czy większą liczbą osób?
  • jak bardzo zamierzasz rozbudować ożaglowanie w przyszłości? 

 


1 żagiel, 2 możliwości

|Fusion + grot |

Fusion to przede wszystkim doskonała jednostka dla tych co pierwszy raz.

  Podstawowy model zawiera w pełni przygotowany do żeglugi kadłub Fusion+ grot standardowy.

 To doskonała jednostka treningowa. Taka konfiguracja jest zalecana dla wszystkich, którzy  planują żeglować z lekką załogą i na jednym żaglu (5,25m2). 

Jeśli jednostka ma służyć również dorosłym, czy młodzieży o wadze pow. 70kg zalecamy od razu zainwestować w grot listwowy.  Wertykalne położenie listew umożliwia rolowanie żagla na maszcie- jak w wersji klasycznej.  W ten sposób na zarefowanym listwowym grocie mogą żeglować również początkujący żeglarze o małej wadze. Nieco większy pędnik (6,45m2) jest rónież optymalnym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy w przyszłości wyposażyć jacht w genaker. 

[Best_Wordpress_Gallery id="4" gal_title="Solo"]


2 żagle, kreatywnie.

|Fusion + grot + Fok |

Jeśli zamierzasz żeglować w większej liczbie osób to dla czego ograniczać się do jednego żagla? Naszym zdaniem konfiguracja PLUS to minimum wymagane dla szkół żeglarskich. Fuson staje się znacznie bardziej wszechstronnym jachtem. Zakup jednostki plus to nie tylko inwestycja w fok. W pakiecie otrzymujesz również osprzęt foka, w tym knagi zaciskowe- od razu wmontowane w pokład. Jeśli zamówisz przedni żagiel nieco później zawsze możesz zamontować osprzęt we własnym zakresie. Kiedy zatem warto inwestować w grot listwowy? Jak już wspomnieliśmy o tym  w opisie solo, decydujące są masa załogi i chęć użytkowania genakera. Dla załogo powyżej 70kg wagi śmiało możemy decydować się na PRO. [Best_Wordpress_Gallery id="6" gal_title="Tandem"]

Grot+Fok+Spinaker

Dla najmłodszych | Dla par | Dla dorosłych

By rozpocząć przygodę z genakerem, wystarczy wyposażyć Twoje Fusion w: grot listwowy, osprzęt genakera, genaker

Wersja Fusion z trzeba żaglami jest przeznaczona praktycznie dla wszystkich użytkowników. Warto jedynie zadać sobie pytanie kiedy załoga będzie gotowa na takie wyzwanie?

Fusion wprowadzi Cię w tajniki żeglowania na genakerze, dlatego warto wyposażyć jacht w listwowy grot- ten o większej powierzchni zapewnia zrównoważenie ożaglowania- tym samym zapewnia komfort prowadzenia jachtu i bezpieczną żeglugę.

Twórcy fusion założyli, że genaker jest żaglem dodatkowym, niewystępującym w standardowej wersji. W ten sposób wysyłany jest jasny komunikat- fusion nie jest optymalizowanym pod żeglugę z genakerem bolidem regatowym- to uniwersalna jednostka polietylenowa, przeznaczona przede wszystkim do nauki i zabawy, która doskonale współpracuje z genakerem.  Osiąganie prędkości powyżej 15kt nie są niczym nadzwyczajnym. Pierwsze testy dowiodły że jacht żegluje z prędkością ponad 17kt.

 

[Best_Wordpress_Gallery id="10" gal_title="Trio"]